• info@wzoop.com
  • +90 (850) 302 2009

HABER DETAYI

01/03/2017 12:05

Resmen kiralık araç kalmadı!

Resmen kiralık araç kalmadı!

Ramazan bayramının bu sene okulların kapanışından hemen sonraki haftalara denk gelmesi neticesinde, tatilcilerin ve gurbetçilerin yoğun bir talebiyle karşılaştıklarını açıklayan Vivi Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Çoban, “Talepler neticesinde kiralanmayan araç kalmadı. Ramazan Bayramına 2 hafta kala araçlar tükendi, Kurban Bayramı’nda da aynı durum olacaktır. Normal hacmin 10 katı bile araç olsa, emin olun onlar da kiralanırdı. Bu da bizlere Türkiye’de rent a car sektörünün giderek yükseldiğini ve insanların araç kiralamaya yöneldiğini gösteriyor” dedi.

Bayramlar ve resmi tatiller gelmeden önce sırasıyla uçak, otel ve kiralık araç rezervasyonları yoğunlaşmaya başladığını kaydeden Uğur Çoban, “İnsanlar son gün kurbanlık arayıp bulabiliyor ama kiralık araç bulamayacaklar. Kurban bayramı araç kiralama sektörü için yüksek sezon olarak adlandırılan, talebin en fazla olduğu dönemin tam son haftasına denk geldi. Zaten kiralanacak araç sayısı kısıtlı ve fiyatlar yüksekti. Kurban bayramında fiyatların daha da yükseleceğini belirtmekte fayda var. Şu anda birçok firma rezervasyonları ile bayram dönemi kapatmış ve misafirlerini bekler durumda. Vivi olarak bizler şu anda bayram dönemi için yüzde 30 rezervasyon hacmindeyiz ve bu sayı her an artarak devam ediyor. Ağustos ayı sonunda kapasitemizin yüzde 80’inini dolduracağımızı ön görüyoruz. Eylül’ün ilk haftası ile birlikte kiralanacak araç kalmayacaktır. Bize gelen taleplere baktığımızda kullanıcıların genel anlamıyla 8-18 Eylül arasında araç aradıkları ve kiralama işlemlerini bu tarihlerde yaptıklarını görüyoruz. Ayrıca çoğu rent a car firması OHAL nedeniyle yeni araç alımı yapmadı, kalan araçlarını da yüksek fiyata vermeye çalışacaktır” ifadelerini kullandı.

“KİRALAMA GÜN SAYISI YÜKSEK, DİZELE RAĞBET VAR”
Kış aylarında ortalama kiralama gün sayısı 4-5 iken yüksek sezon adlandırılan bu dönemde gün ortalaması 10’un üzerine çıktığını söyleyen Vivi Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Çoban, uzun süreli kiralamalar olduğu için kullanıcıların yüzde 90’ı dizel araçlara yöneldiğini, benzinli araç kiralamalarda ise lüks gruptaki özel isteklerin dışında ekonomik ve otomatik vitesli araçlar tercih edildiğini açıkladı.

Dizel araçların 1 Eylül itibariyle kalmayacağını öngören Çoban, belki iptal olan rezervasyonlar olursa tek tük çıkabileceğini belirterek, “Kurban bayramının hemen ardından Yüksek Sezon bitiyor ve fiyatlarda düşüş yaşanıyor. Ekim ayı itibariyle de aylık araç kiralamak isteyen firmaların veya bireylerin talepleri başlıyor. İleri tarihlere rezervasyon yaptırmak her zaman için avantajlı oluyor. Hem fiyat yükselmelerinden etkilenilmiyor, hem de uygun fiyata araç bulunabiliyor. Kurban bayramı sonrasına araç düşünenler için erken rezervasyonun tam sırası” dedi.

“DİKKAT DOLANDIRILMAYIN”

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Yandex.Metrica